03

1928. gadā celtas mājas rekonstrukcija Jūrmalā.

Gaismas Maģijas komanda piedalījās 1928. gadā būvētas mājas vērienīgā rekonstrukcijas procesā Jūrmalā. Māja tika būvēta pēc Latvijas nacionālā romantisma ievērojamākā pārstāvja Eižena Laubes projekta. 

Ilgu laiku šis 20. gadsimta sākuma arhitektūras piemineklis bija Latvijas pirmo personu rezidence, bet šobrīd tam ir mīloši, rūpīgi saimnieki, kas nama sienām snieguši jaunu dzīvi.

Rekonstrukcijas gaitu rūpīgi uzraudzīja projekta autore - arhitekte Marina Macele un dizaineres: Veronika Bagrinceva un Jana Čurbakova.

Platība: 1300 m². Projekta uzdevums: savienot pagātni un tagadni, saudzīgi un ar cieņu pret vēsturi pielāgot veco ēku jauno saimnieku mūsdienīgajam dzīvesstilam.

Vairāk par projektu autore personīgi stāsta žurnālā ELLE, skatiet šeit. 

Gaismas Maģijas dizaineri palīdzēja atrast un atlasīt apgaismojuma priekšmetus šai Latvijas mantojuma pērlei. Nepārspējami šedevri no pasaules slavenākajām fabrikām rotā šā “arhitektūras baudījuma” telpas.

Moderni, klasiski un tehniskie gaismekļi tika rūpīgi atlasīti, ņemot vērā interjera stilu, atmosfēru un noskaņojumu. Svarīgs uzdevums šajā projektā bija ne tikai nodrošināt vienmērīgu apgaismojuma līmeni un ikdienā svarīgu zonu apgaismošanu, bet arī saglabāt stilistisko harmoniju, izcelt un stiprināt dizaineru ideju un turpināt telpas vienoto simfoniju. 

Bija ļoti daudz tikšanos ar komandu, lai apskatītu gaismekļu paraugus, izvēlētos modeļus un materiālus. Tika veikts ļoti rūpīgs darbs, pievēršot uzmanību katrai detaļai.

Patiesi apbrīnojam projekta ideju un tā īstenošanu. Ir neizsakāmi patīkami, ka arhitektūras pieminekļi iegūst jaunu dzīvi un apgūst mūsdienu plūsmas, apvienojot sevī seno laiku greznību un mūsdienu dinamiku.

Pateicamies studijas Marina Matsel Studio dizainerēm par sadarbību un piedalīšanos šajā projektā. 

Īpaša pateicība mājas saimniecei Marijai Gvarleicevai (PR-aģentūras PRCI īpašniecei) par uzticēšanos, kopīgi paveikto darbu un izsmalcināto gaumi.

Foto: Māris Morkāns, Andrejs Nikiforovs
 

Kopīgot: